• Home
  • Blog
  • DJ-WCAG-Improvement - darmowy dodatek dla Joomla 4 i WordPress bazujący na YOOtheme Pro

DJ-WCAG-Improvement - darmowy dodatek dla Joomla 4 i WordPress bazujący na YOOtheme Pro

DJ-WCAG-Improvement to darmowy dodatek WordPress i Joomla 4 dla YOOtheme Pro Page Builder. Jego rolą jest poprawa elementów YOOtheme i zapewnienie zgodności z poziomem WCAG AA.

Dodatek DJ-WCAG-Improvement

DJ-WCAG-Improvement to kolejny dodatek do web buildera YOOtheme Pro.

YOOtheme Pro to modny kreator stron kompatybilny z wiodącymi systemami CMS typu OpenSource, Joomla i WordPress. Oferuje gotowe, nowoczesne layouty, odpowiednie dla różnych typów stron internetowych.

DJ-WcagImprovement to dodatek, który dodaje aria-label dla 12 elementów YOOtheme (button, grid, icon, overlay-slider, pagination, panel, panel-slider, popover, slideshow, social, switcher, to top).

Wystarczy, że zainstalujesz dodatek, włączysz go, a pole aria-label pojawi się w opcjach elementu YOOtheme.

Warto wiedzieć, że błędy WCAG w szablonach/tmotywach opartych na YOOtheme wynikają głównie z braku etykiety aria w większości elementów.

Dodatek DJ-Wcag Improvement poprawia to, pozwalając na dodanie atrybutów aria-label do elementów, które nie posiadają ich w regularnej instalacji YOOtheme.

Dodatek jest zawarty w naszych quickstartach stron WCAG

Choć premiera darmowego dodatku WCAG jest dzisiaj, to pojawił się on w naszych produktach już wcześniej (na wyłączność produktu).

Niedawno ukazały się trzy Quickstarty strony WCAG dla Joomla 4 i WordPressa:

Dodatek pojawił się tylko ze wspomnianymi quickstartami i spełnią taką samą rolę - poprawia elementy YOOtheme i umożliwia osiągnięcie zgodności z poziomem WCAG AA.

Inne narzędzia dostępności

Od wielu lat tworzymy dla Joomla i WordPress rozwiązania poprawiające dostępność stron internetowych. Oto kilka z nich:

DJ-Accessibility - dodatek dla WordPress i Joomla

Jest to zestaw narzędzi pomagających osobom niepełnosprawnym w nawigacji po stronie. Możesz wyświetlić opcje dostępności w wyskakującym okienku lub pasku narzędzi na swojej stronie. 

DJ-MegaMenu - moduł menu Joomla

To rozwiązanie menu Joomla 4 zostało zaprojektowane tak, aby spełniało wymagania WCAG.

DJ-MediaTools - galeria i pokaz slajdów dla Joomla 4

DJ-MediaTools to responsywny, dostępny slider dla Joomla 4, którym można zarządzać za pomocą komponentów i modułów.

Dodatkową alternatywą jest wykorzystanie dostępnych szablonów Joomla lub motywów WCAG WordPress. Zawsze łatwiej jest uruchomić witrynę zgodną WCAG niż uruchomić witrynę niespełniającą wymogu, a następnie poprawić zgodność z WCAG.

Tworzymy dostępne strony WCAG na zamówienie - usługa obejmuje stworzenie nowych kompleksowych stron, portali zgodnych z WCAG, jak i również aktualizacje już istniejących. Tworzymy strony z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań z dziedziny IT. Dbamy nie tylko o świetny i intuincyjny wygląd dla użytkownika, ale również o proste i łatwe w zarządzaniu zaplecze strony.

Istnieje możliwość stworzenia strony zgodnej z WCAG w abonamencie miesięcznym. Koszt subskrypcji miesięcznej za taki projekt zaczyna się od 299zł netto za miesiąc, przy czym umowa zostaje zawarte na okres minimum 2 lat. Główne korzyści takiego rozwiązania to niska rata miesięczna, wsparcie techniczne i monitoring strony strony opartej na CMS Joomla lub WordPress przez okres trwania umowy oraz wliczony koszt hostingu.

Treść blog posta pochodzi ze strony DJ-Extensions:

DJ-WCAG-Improvement: nowy, darmowy dodatek Joomla i WordPress dla YOOtheme Pro

Więcej informacji

15 lat doświadczeń z Joomla! CMS

Stwórz a nami własną strone internetową
używajcąc naszych elastycznych szablonów dla Joomla

INDICO S.C.

ul. Przyjaźni 9, 84-215 Gowino, registered in Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnosci Gospodarczej
NIP/VATID: PL5882424318

Copyright © 2009-2021 Joomla-Monster.com All rights reserved.

Joomla-Monster.com and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.