• Start
  • Blog
  • Funkcja "Lazy Loading" w Joomla 4 rozwiązuje problem z szybkością ładowania strony

Funkcja "Lazy Loading" w Joomla 4 rozwiązuje problem z szybkością ładowania strony

Szybkość ładowania obrazków znacząco wpływa na płynne wyświetlanie strony internetowej, a także pierwsze wrażenia i reakcje odwiedzających witrynę. Obrazki są nieodłącznym elementem serwisu. Przykuwają uwagę, co bardzo często powoduje, że ze względu na ich wykorzystanie rozmiar strony staje się zbyt duży.

Nie ma wątpliwości, że szybkość ładowania strony Joomla jest kluczowa. Joomla 4 spełnia oczekiwania użytkowników dzięki wbudowanej funkcji "Lazy Loading" i znaczenia przyspiesza proces ładowania strony internetowej, a więć również zwiększa zainteresowanie i zaufanie użytkownika.

Na czym polega "Lazy Loading"?

Duża liczba obrazków używanych na stronie to duży ładunek. Ich rozmiar bezpośrednio wpływa na prędkość ładowania. Z pewnością wiesz już, że zdjęcia i filmy są najbardziej popularnym typem danych dla stron, często zajmując prawie cały ich rozmiar.

Może to być kłopotliwe dla zwykłych użytkowników, a tym bardziej dla osób z wolniejszym łączem internetowym. Takie sytuacje często się zdarzają, zwłaszcza na blogu lub w serwisie informacyjnym, gdzie liczba takich zdjęć jest ogromna.

Jak to działa? Bardzo prosto. Funkcja "Lazy Loading" ładuje obrazki w zależności od wyświetlanej strony, ładując w dowolnym momencie tylko te potrzebne, które użytkownik zobaczy na ekranie, a nie wszystkie. Ponieważ liczba obrazków wymaganych do załadowania strony jest w tym przypadku mniejsza, skutkuje to znacznie lepszą wydajnością, szybszym ładowaniem strony i lepszymi wrażeniami dla odwiedzających. Najpopularniejsze przeglądarki obsługują funkcję "Lazy Loading".

"Lazy Loading" in Joomla 4

Ta funkcja w Joomla 4 nie wymaga żadnej aktywności użytkownika, ponieważ jest częścią rdzenia Joomla, co oznacza, że jest wbudowana i działa automatycznie.

Zobacz przykład poniżej, gdzie zakładka sieciowa pokazuje jak obrazki są ładowane podczas przewijania strony:

lazy-loading-j4

Wszystkie obrazki dodane do artykułów Joomla będą automatycznie ładowane z opóźnieniem, jako że funkcja ustawia automatycznie atrybut „loading = lazy” dla wszystkich obrazków.

Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz to sprawdzić za pomocą narzędzia Inspect element w swojej przeglądarce internetowej lub sprawdzając kod źródłowy strony. Zobacz nasz przykład poniżej:

Lazy loading

Podsumowanie

"Lazy Loading" dla Joomla 4 to podstawowa, użyteczna funkcja, która jest niezwykle pomocna w przypadku witryn Joomla.

Nie wymaga instalowania żadnych rozszerzeń, ponieważ działa bez wykorzystania dodatków, co znacznie ułatwia cały proces zarówno programistom, jak i zwykłym użytkownikom.

Dowiedz się więcej o Joomla 4:

15 lat doświadczeń z Joomla! CMS

Stwórz a nami własną strone internetową
używajcąc naszych elastycznych szablonów dla Joomla

INDICO S.C.

ul. Przyjaźni 9, 84-215 Gowino, registered in Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnosci Gospodarczej
NIP/VATID: PL5882424318

Copyright © 2009-2021 Joomla-Monster.com All rights reserved.

Joomla-Monster.com and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.