Skip to main content

DJ-Tabs

Joomla Tabs

alt

DJ Tabs to doskonały dodatek dla zakładek i akordeonów przeznaczony do wyświetlania różnego rodzaju treści w elastyczny sposób, umożliwiając ustawienie niemal każdego aspektu wyglądu, stylu i treści oraz sposobu w jaki jest wyświetlany.


Dostępne są dwa główne układy widoku - możesz użyć tabów (tabs) lub akordeonu (accordions).

Oprócz tego istnieje również możliwość połączenia obu tych układów. Jeśli wyświetlisz artykuły z określonej kategorii - Akordeonowa lista z artykułami będzie wyświetlana w zakładkach.

Idąc dalej, do personalizacji, istnieje również możliwość dodania niestandardowej ikonki (FontAwesome) do każdej zakładki, a następnie dostosowania widoku zakładek i akordeonów za pomocą Theme Customizer lub poprzez wybranie jednego z 12 dołączonych motywów.

Każdy z nich można łatwo i szybko konfigurować. Posiadają wiele opcji, dzięki czemu można ustawić niemal wszystko według własnych preferencji.

Istnieje również wiele innych przydatnych funkcji, które mogą zrodzić się w Twojej głowie, kiedy zaczniesz używać dowolne rozszerzenie tabów. Możesz na przykład stworzyć adres URL, który bezpośrednio wskaże wybraną kartę. Możesz też ustawić zakładkę początkową i zdecydować, która karta zostanie otwarta jako pierwsza podczas załadowania strony.

Przeczytaj informacje poniżej, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Jakiego rodzaju treści można wyświetlać w zakładkach lub akordeonie?
Możliwości są ogromne, począwszy od pojedynczego artykułu, poprzez artykuły z określonej kategorii, aż do różnego rodzaju modułów.

Istnieje dokładnie 6 typów, które możesz wyświetlić :

Pozycja modułu - Istnieje możliwość wyświetlenia dowolnego modułu Joomla w zakładce lub akordeonie. To bardzo ważna funkcja, ponieważ możesz wyświetlić na przykład najnowszy moduł wiadomości w jednej karcie, zaś w drugiej popularne artykuły. W ten sposób możesz stworzyć naprawdę ładny i funkcjonalny widget w pasku bocznym. Ale to tylko przykład, możliwości są nieskończone.

Pojedynczy Artykuł - Możesz użyć dowolny artykuł Joomla, który będzie wyświetalny w zakładce lub na akordeonie, od teraz masz naprawdę szeroki wachlarz możliwości decydowania o tym, jak artykuł będzie wyglądać w zakładce.

Niektóre funkcję, które możesz ustawić to :

 • Pokaż/Ukryj datę oraz określ jej pozycję,
 • Pokaż/Ukryj lub utwórz link z tytułu
 • Kontroluj zachowanie obrazków, decydując czy mają być widoczne / ukryte, a następnie wybierz jego położenie (lewo / prawo / na środku), możesz również określić wymiary obrazka, a na koniec go podlinkować.
 • Opcje ustawienia opisu  (zawartość artykuły wyświetlanego w zakładce) Ustaw czy ma być wyświetlany w całości (HTML) czy tylko treść, która może być ograniczona przez podanie liczby znaków. Spraw, aby Twoja treść zawierała hiperłącza, wyświetlaj nazwę kategorii powyżej treści lub zdecyduj czy autor artykułu ma być widoczny, ukryty czy też ma być linkowany do innej strony. Możesz również zarządzać przyciskiem “ Czytaj więcej “ (read more), a nawet zmienić jego treść, jeśli z jakiegoś powodu ma być specjalny.

Kategorie artykułów - Artykuły z wybranej kategorii zostaną wyświetlone w układzie accordeonu w zakładce!

Filmiki wideo - Możesz wyświetlać filmy z serwisu Youtube lub Vimeo - wystarczy wkleić adres filmiku.

K2 Single Item - Możesz wyświetlić zawartość wybranego elementu K2 (Oczywiście, gdy jest zainstalowany)

K2 Category - Możesz wyświetlić zawartość wybranej kategorii K2 - Działa to zupełnie tak samo jak podczas przeciągania artykułów z kategorii Joomla.

Elementy można pogrupować w kategorie. Możesz ustawić nieograniczoną liczbę grup i przedmiotów.

Każde wystąpienie DJ-Tabs (a więc dowolna liczba modułów DJ-Tabs lub elementów menu DJ-Tabs) może wyświetlać przedmioty z różnych grup!

Kolejną fantastyczną cechą tego rozszerzenia Joomla z zakładkami jest możliwość stworzenia własnego motywu za pomocą prostego edytora lub skorzystania z jednego z 12 dołączonych motywów.

Co jeszcze w DJ-Tabs?

DJ-Tabs jest bardzo elastyczny - istnieje wiele parametrów do ustawienia, jeśli potrzebujesz personalizacji. Możesz na przykład wybrać czy treść w zakładkach powinna zawierać obrazki.

Ustawić limit znaków dla tytułów
Możesz zdecydować czy film powinien zostać automatycznie wstrzymany / uruchomiony podczas przełączania kart.
Możesz ustawić szybkość animacji zakładek.
Wybierz efekt otwierania karty za pomocą kliknięcia lub przesunięcia myszy
Ustawienie kolejności artykułów
Tworzenie miniaturki obrazków dla artykułów
I wiele wiele więcej!

Podobnie jak każde oferowane przez nasz rozszerzenie, DJ-Tabs również posiada rozbudowaną dokumentację w której możesz się nauczyć :

 • Jak zainstalować DJ-Tabs
 • Odkryj opcje zakładek
 • Jak tworzyć grupy zakładek
 • Sprawdź dostępne opcje dla przedmiotu
 • Pełna lista opcji dostępnych w konfiguracji zakładek
 • Jak wyświetlić zakładki lub akordeony na Twojej stronie w 3 krokach.

Funkcjonalności i zarządzanie zakładkami

W ustawieniach komponentu możesz łatwo przeglądać najważniejsze funkcje, które chcesz osiągnąć.

Przeskocz do:

 • Przedmioty (poszczególne zakładki) i dostosuj je do swoich potrzeb. Dla każdego przedmiotu możesz ustawić takie rzeczy jak :
 • Ustawienie grupy do jakiej jest przypisany (Możesz stworzyć nieograniczoną liczbę grup, które działają jak kategoria lub zestawy Twoich kart)
 • Wybierz jeden z 6 typów zawartości zakładki (Artykuł, Lista artykułów z kategorii, moduły, Wideo, Pozycje K2 lub listę elementów z wybranej kategorii)
 • Szybkie dodanie nowego przedmiotu
 • Motywy - tutaj możesz zobaczyć listę predefiniowanych stylów (12) lub stworzyć swój własny. Utworzenie nowego motywy to świetny sposób na dostosowanie zakładek do swojego wyglądu strony. Biorąc pod uwagę to,że możesz przypisać do każdej instalacji zakładek inny motyw, możesz utworzyć nieskończenie dużo wariantów zakładek, aby dopasować je do dowolnej strony na Twojej witrynie.

Poradniki DJ-Tabs

Dokumentacja rozszerzenia DJ-Tabs zawiera sekcję poradników, w której można znaleźć wiele artykułów tematycznych, dzięki którym możemy poszerzyć swoją wiedzę o zakładkach Joomla.


Ta kolekcja porad dotyczących zakładek jest zalecana dla każdego użytkownika Dj-Tabs
Zobacz listę dostępnych poradników na ten moment:

Jak ustawić zakładkę początkową dla pozycji menu
Dowiedz się, jak ustawić zakładkę początkową w elemencie menu.

Jak ustawić zakładkę początkową dla modułu.
Istnieje możliwość ustawienia zakładki początkowej w module.

Jak linkować do specyficznej zakładki?

Możesz ustawić link, który przekieruje bezpośrednio do wybranej zakładki. To proste.

Jak umieścić więcej niż jedną zakładkę lub akordeon do artykułu
Możesz wyświetlać Taby lub akordeony w treści za pomocą modułów. Zobacz , jak ustawić akordeon lub taby w dowolnym miejscu w artykule.

Tłumaczenia DJ Tabs

Komponent zakładek Joomla oferuje wielojęzyczne tłumaczenie dla różnych języków :

 • Angielski
 • Niemiecki
 • Rosyjski
 • Słoweński
 • Portugalski

Liczba pakietów językowych dla DJ-Tabs Joomla jest dynamicznie rozszerzana.

Szablony dla Joomla, które używają DJ-Tabs:

Kup DJ-Tabs na DJ-Extensions.com

Za dodatki kupione na DJ-Extensions.com możesz zapłacić w polskiej walucie (zł)