Skip to main content

Jak automatycznie zoptymalizować obrazy DJ-MediaTools za pomocą kompresji?

optymalizacja za pomocą kompresji

Szybkość ładowania strony jest bardzo ważna dla odwiedzających. Dodatek DJ-MediaTools umożliwia wyświetlanie obrazów bez marnowania czasu ładowania i przepustowości.

Obsługuje różne rozmiary obrazu w zależności od szerokości ekranu oraz wykorzystuje opcję “lazy loading” dla układy galerii “grid”, pokazu slajdów, pokazu slajdów z miniaturami, “tabbera” oraz nowoczesnych układów slajdera.

Bezstratna kompresja obrazów

Dodatkowo, aby poprawić wydajność o poziom wyżej, możemy zoptymalizować ciężar obrazów bez utraty jakości obrazu. Technicznie nazywa się to kompresją bezstratną.

DJ-MediaTools używa darmowej usługi resmush.it do kompresowania obrazów i możesz zrobić to automatycznie, ustawiając zadanie “cron” w panelu hostingu strony.

Manualna optymalizacja obrazków

Jeśli nie masz dostępu do panelu hostingu lub chcesz przetestować tę funkcję, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do zaplecza Joomla
  2. Przejdź do strony DJ-MediaTools> Obrazy i pamięć podręczna CSS
  3. Kliknij przycisk Optymalizuj obrazy X (oznaczony [1] na zrzucie ekranu poniżej)

Optymalizuj obrazy za pomocą zadania CRON

Ręczne optymalizowanie obrazów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chcielibyśmy, aby nasze nowe galerie były zoptymalizowane bez żadnych dodatkowych działań. Jest to możliwe dzięki dodaniu zadania cron w panelu administracyjnym webhostingu.

Może się to różnić w zależności od tego, jakie oprogramowanie jest używane przez dostawcę usług hostingowych, ale prawdopodobnie możesz łatwo znaleźć sposób dodania zadania cron w dokumentacji twojego hostingu. Możesz również zapytać swojego dostawcę usług hostingowych, o to jak dodać zadanie cron do panelu hostingu.

kompresja za pomoca cron

Kiedy będzie gotowy, po prostu wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do zaplecza Joomla
  • Przejdź do DJ-MediaTools > Obrazy i pamięć podręczna CSS
  • Skopiuj URL CRON ((zaznaczone jako [2] na powyższym zrzucie ekranu) i dodaj go do listy zadań crona w twoim panelu hostingowym

optymalizacja-obrazow-djmediatools

Oto przykład polecenia pełnego zadania cron, które można wykorzystać do optymalizacji nowych obrazów codziennie o godzinie 1:00 w nocy. Pamiętaj tylko, aby zastąpić adres URL swoim CRON.


0 1 * * * wget "http://twoja_domena.com/index.php?option=com_djmediatools&task=optimize" -O -> / dev / null 2> & 1