Skip to main content

Jak utworzyć konkurs Foto / Video w Joomla

W tym artykule omówimy praktyczny przykład organizowania konkursów fotograficznych i wideo, poprzez głosy gości na stronie internetowej opartej na Joomla, a także omówimy kilka porad i sztuczek oraz dopracujemy konfigurację NorrCompetition.

To jest przewodnik krok po kroku zawierający wideo (patrz na końcu artykułu).

Ten samouczek jest dostępny w innych językach:

Zacznij pracę

Przede wszystkim musisz pobrać pakiet dystrybucyjny NorrCompetition. Przejdź do strony produktu. Po zakupie produktu musisz przejść do sekcji My downloadsw witrynie NorrNext.

download-page

Istnieje lista rozszerzeń powiązanych z NorrCompetitions, które można pobrać. Jest to sam komponent i jego moduły (takie jak wpisy, konkursy lub moduł wyników itp.), A także wtyczki (wtyczki wyszukiwania i mapy witryny itp.). Po uzyskaniu wszystkich wymaganych rozszerzeń możesz przejść do panelu administracyjnego Joomla.

Produkt i jego dodatki można zainstalować jako typowe rozszerzenia Joomla. Również NorrCompetition jest zlokalizowana w wielu językach i możesz pobrać potrzebną lokalizację lub przetłumaczyć komponent na nowy język za pośrednictwem Transifex. Zobacz listę wszystkich dostępnych lokalizacji tutaj.

Nowe menu z elementami NorrCompetition zostanie utworzone po instalacji komponentu. Takie podejście można zobaczyć w Kunena (oszczędza czas i można zobaczyć, które funkcje są dostępne na stronie frontowej). Po pierwszej instalacji zostanie wyświetlony komunikat zapraszający do zainstalowania przykładowych danych (20 MB danych zostanie pobranych z zewnętrznego serwera). W przeciwnym razie możesz kontynuować. Przy użyciu tego samouczka przykładowe dane nie będą potrzebne, dzięki czemu można przejść do panelu kontrolnego komponentu, ponieważ zawsze interesujące jest zrozumienie, w jaki sposób komponent działa i oszacowanie jego użyteczności.

dashboard

Komponent ma następującą strukturę:

Kategorie. Minimum informacji.
Pola. Niestandardowe pola, które można przypisać do konkursów. Możesz utworzyć tylko tytuł, obszar tekstowy, pole wyboru itp. NorrCompetition używa własnych pól, które nie są powiązane z polami Joomla.
Konkursy. Konkursy mają 3 typy: zdjęcia, wideo i proste. Nie możesz zmienić typu, jeśli konkurs został utworzony, ponieważ zgłoszenia będą powiązane z konkursem. Istnieje kilka ustawień pogrupowanych według kart, dzięki czemu można skonfigurować konkurs zgodnie z własnymi potrzebami. Goście i zarejestrowani użytkownicy mogą przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Konkurs może być aktywny lub zakończony.
Wpisy. Wpisy są tak zwanymi elementami składowymi. Wpis pojawi się w konkursie po zatwierdzeniu przez administratora.

Powinieneś pracować nad strukturą w następującej kolejności: najpierw należy utworzyć kategorię, a następnie dodać wymagane pola. Następnie nadszedł czas, aby utworzyć konkurs i wybrać kategorię, do której konkurs powinien zostać przypisany, i które pola należy dodać.

Możesz zmienić większość parametrów za pomocą ustawień konkursu. W ten sposób parametry można ustawić domyślnie za pomocą globalnych opcji komponentów, ale jeśli chcesz ustawić niektóre parametry niestandardowe, możesz to zrobić za pomocą ustawień konkursu. Na przykład może to być liczba wpisów na wiersz lub uprawnienia: tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przesyłać zgłoszenia w pierwszym konkursie, ale w drugim konkursie nawet goście mogą zgłaszać zgłoszenia i tak dalej.

Podczas dodawania należy wybrać typ pola:

Tytuł. To jest tytuł lub nazwa wpisu. Termin „name” nie zawsze jest odpowiedni dla twoich treści, ponieważ wpisy mogą być osobami i mogą być obiektami nieożywionymi (wystawy, marki samochodowe, zdjęcia itp.) lub nawet pseudonimem zwierzęcia i może istnieć potrzeba użycia innego tytułu dla każdego konkursu w ramach tej samej strony internetowej. Na przykład lepiej używać nazwy „Miss Universe” i marki „Best cars” jako tytułu.
Tekst. Pole wejściowe. Dostępny jest filtr dla tego pola.
Obszar tekstowy. Możesz wybrać filtr SafeHTML, aby usunąć niebezpieczne tagi i atrybuty. Jeśli wybierzesz Filtry tekstowe, możesz osadzić fragmenty, w tym galerie, Mapy Google i tak dalej.
Kalendarz.
Pole wyboru.
URL.
Możesz wymagać pola lub ukryć jego nazwę na stronie frontowej.

Komponent został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas pracy i koncentruje się na funkcjach konkursów umożliwiających integratorowi wybór, które rozszerzenia innych firm powinny być używane do uzyskania dodatkowych funkcji (autoryzacja społeczna, profil użytkownika, przypisywanie wyników dla działań i itp). W ten sposób profil użytkownika może być zaprojektowany jako wykorzystujący standardowe funkcje Joomla, więc używając rozszerzenia zewnętrznego, takiego jak EasySocial, autoryzacja społeczna może być dostarczona przez Akeeba Social Login lub rozszerzenia Slogin itp. O tym poniżej.

Pomyśl o strukturze konkursu

Jaki temat można wybrać do zorganizowania konkursu? To zależy od twojej fantazji. Możemy wymienić takie opcje, jak:
Miss państwa (i zwycięzcy pogrupowani według miast), zespół muzyczny (dobre dla klubów i barów), kuchnia narodowa (najlepsze dania restauracyjne), samochód roku, występy na lodzie, obrazy dla dzieci, wystawa obrazów, tańce, zwierzaki miesiąc, najlepszy film krótkometrażowy lub film studencki, zwiastun roku, ulubiona książka i wiele innych. Tym samym zakres użytkowania różni się od lokalnych społeczności, instytucji edukacyjnych i klubów do portali miejskich i witryn internetowych 2.0.

Weźmy na przykład stronę internetową poświęconą barom miejskim i klubom nocnym. Będzie zawierać ogłoszenia, wiadomości i raporty, a teraz możesz rozszerzyć witrynę o konkursy.

Stworzyliśmy następujące konkursy i pola:

Miss miesiąca - najbardziej urocza kobieta w klubie (konkurs)

Nazwa tytułu
Club - tekst (pole wprowadzania)
Data - kalendarz
Znajdź mnie w mediach społecznościowych - adres URL do profilu użytkownika w mediach społecznościowych

Mister miesiąca - najlepszy męski wizerunek (konkurs)

Pola są takie same jak w poprzednim konkursie

Pokaz na żywo miesiąca - najlepszy występ na żywo (konkurs)

Zespół - tytuł
Klub- tekst (pole wprowadzania)
Opis - obszar tekstowy

Sztuka alternatywna - konkurs z artystycznymi obrazami wykonanymi w studio / Cosplay

Tytuł - tytuł
Model - tekst
Fotograf - tekst
Makijaż - tekst
Opis - obszar tekstowy
Znajdź nas w mediach społecznościowych - URL
Zgadzam się na warunki usługi - pole wyboru

Oto jak to się robi - pierwsze dwa konkursy poświęcone są życiu nocnemu: możesz odwiedzić klubowe i barowe strony internetowe lub media społecznościowe, wybrać najbardziej imponujące zdjęcia odwiedzających według własnego uznania i przesłać zgłoszenia do właściwego konkursu, aby głosowanie było bardziej aktywne. Możesz zmienić nazwę tytułu konkursowego zgodnie z pomysłem na stronę (osoba miesiąca itd.). Nie przegap nazwy klubu i adresu URL osoby, której zdjęcie zostało zrobione (opcjonalnie).

Trzeci konkurs poświęcony jest występom na żywo zarejestrowanym w lokalnym klubie muzycznym / barze. Pomoże nowym zespołom zyskać więcej uwagi i uznania. Mogą pomóc Ci promować konkurs, ogłaszając w swoich kanałach społecznościowych. W rezultacie każdy zespół będzie zachęcał swoich fanów do głosowania, a Twój słuch będzie wzrastał. Dodaliśmy również dwa nowe pola: nazwę klubu i opis (aby dostarczyć krótką informację o programie).

I wreszcie Alternative Art - specjalny konkurs, w którym kreatywne osoby mogą zgłaszać prace z własnymi obrazami i uczestniczyć. Ładne sesje fotograficzne wykonane przez profesjonalnego fotografa, dobry makijaż i coś ręcznie (ubrania, akcesoria itp.). Gotyckie obrazy, steampunk lub cosplay - ekspresyjny sposób przyciągnięcia uwagi ludzi. Możesz sprawdzić kanały mediów społecznościowych związane z tymi tematami i zaprosić osoby kreatywne do wzięcia udziału. To jedyny konkurs w naszym przykładzie, w którym użytkownicy mogą przesyłać zgłoszenia. Dlatego dodaliśmy pole wyboru, które pozwala użytkownikom akceptować Warunki użytkowania.

Stworzyliśmy także 2 kategorie dla wyżej wymienionych konkursów: Rozrywka i obrazy.

Oto jak wygląda nowy tryb pola:

adding-field

Pola zostały dodane:

fields

Dodawanie konkursu

Teraz nadszedł czas na dodanie konkursu:

adding-contest


Wszystkie parametry są pogrupowane według kart. W pierwszej zakładce możesz wpisać tytuł i pełny opis (możesz kombinować z formatowaniem tekstu lub wstawić obraz, jeśli WYSIWYG jest włączony). Następnie wybierz kategorię i typ. Może to być Rozrywka lub Obraz dla kategorii, a typem powinien być Obraz, Wideo.. Możesz wybrać typ jednorazowo podczas tworzenia konkursu. Niech to będzie zdjęcie.

Ustaw datę rozpoczęcia i zakończenia konkursu. Po upływie daty końcowej status zostanie automatycznie zmieniony z aktywnego na zakończony, a wyniki zostaną wyświetlone na stronie konkursu. Zaleca się przeczytanie następującego samouczka: Różne scenariusze konkursów głosowania.


Teraz przejdź do zakładki Pola i wybierz, które pola powinny być przypisane do tego konkursu.

Poza tym tytuł jest zawsze wymagany, ponieważ system musi wskazywać tytuł wpisu na stronie frontowej.

adding-contest-fields

Kolejną zakładką, którą musimy skonfigurować, są opcje układu. Tutaj możemy zarządzać układem konkursu.

Dodawanie układu do konkursu


Wszystkie parametry są pobierane z opcji globalnych, ale można ustawić niestandardowe parametry dla każdego konkursu i ostatecznie zastąpić ustawienia.

Potrzebujemy minutnika pokazującego liczbę dni przed rozpoczęciem głosowania. Po prostu ustaw Timer startu głosowania na "Yes."Wykonajmy podobne działania w konkursie Mister of the Month (typ: Zdjęcie), więc nie będzięmy się na tym szczegółowo zatrzymywać.

Teraz czas na konkursy wideo. Stwórzmy czwarty konkurs o nazwie „Live show of the month”, a następnie wybierzmy typ wideo i przypiszmy powiązane pola (zgodnie z powyższą strukturą). NorrCompetition obsługuje różne adresy URL dostawców wideo, które mogą być przetwarzane. Oprócz Youtube istnieją różne usługi, takie jak Vimeo, Instagram itp.
Dodamy wpisy trochę później.

I najciekawszy konkurs - Alternative Art. W przeciwieństwie do poprzednich, specyfiką tego konkursu jest umożliwienie użytkownikom przesyłania zgłoszeń. Te zgłoszenia można przesłać za pomocą specjalnego formularza na stronie frontowej. Po zatwierdzeniu przez administratora wpisy pojawią się w konkursie. Użytkownicy nie mogą domyślnie przesyłać wpisów, ale ustawimy odpowiednie uprawnienia, zastępując opcje globalne. Przejdź do zakładki Contest> Permissions, znajdź pierwsze 4 parametry (Create, Create Before Contest Start itd.) I ustaw je na Allowed.

Dodawanie konkursu - uprawnienia

Opcje globalne komponentu

Przejdźmy teraz do opcji globalnych. To jest przycisk Opcje w prawym górnym rogu panelu administratora komponentu.

Zakładka General

Wybierzmy odpowiedni motyw (np. Bootstrap3) i znajdźmy parametr Powiadomienia o wpisach.
Co to jest? Administrator witryny może otrzymywać powiadomienia, gdy użytkownik prześle wpis na stronie frontowej. Jeśli wpis został zatwierdzony i opublikowany, zgłaszający zgłoszenie będzie mógł edytować wpis na stronie frontowej i aktualizować dane (zmienić zdjęcie lub opis), ale w ten sposób wpis zostanie opublikowany, a administrator powinien go ponownie sprawdzić . Dobrze, ponieważ administrator witryny musi kontrolować zmiany wpisu. Ta opcja ma 2 parametry: powiadomienia o nowych wpisach i powiadomieniach o zmienionych wpisach. Ustawmy oba parametry.

Przycisk udostępniania - przyciski społecznościowe do udostępniania stron - dodajmy wszystkie dostępne przyciski mediów społecznościowych.

Zakładka konkurs

  • Entry count - określ liczbę zgłoszeń, które uczestnik może złożyć w jednym konkursie. Ustawmy parametr na 3.

Włącz dodatkowe zdjęcia

  • Additional photos- ten param pozwala na dodanie dodatkowych zdjęć nawet w typie wideo konkursu, zamieniając zdjęcia w mini-galerię. Magiczny parametr! Ustawimy go na „Yes”.
  • Voting options - tutaj są standardowe ustawienia, ale możesz dostroić parametry.

Zakładka Comments

Istnieje opcja dodania komentarzy na stronie wprowadzania. Przy okazji można dodawać różne komentarze zgrupowane w kartach. Niech to będzie teraz Komento.

Zakładka Images

W tym miejscu powinniśmy ustawić params wielkości dla obrazów generowanych przez komponent: miniatury, średnie i duże obrazy. Nawiasem mówiąc, możesz ustawić niestandardową szerokość i wysokość dla tych obrazów w trybie edycji konkursu. Umożliwi tworzenie konkursów o różnej wielkości dla obrazów. Na przykład w niektórych przypadkach możesz potrzebować zdjęć pionowych i poziomych w różnych konkursach.

Zakładka Permissions

Tutaj możemy ustawić, które grupy użytkowników powinny mieć uprawnienia do określonych działań. Jest to ważne, ponieważ głosowanie nie jest domyślnie dozwolone. Pomińmy grupę Gość i wybierz Zarejestrowaną grupę i ustaw Głosowanie na Dozwolone.
. Teraz zarejestrowani użytkownicy mogą głosować na wpisy.

Dodawanie wpisów

Możesz dodać połowę wpisów za pośrednictwem zaplecza. Wygląda to tak:

Dodawanie wpisu od zaplecza

Czy pamiętasz, że była wzmianka powyżej, że zarejestrowani użytkownicy mogą przesyłać zgłoszenia na stronie frontowej? Poniżej znajduje się zrzut ekranu, jak to wygląda:

Dodawanie wpisu od frontu


Tutaj możemy zobaczyć wszystkie pola niestandardowe przypisane do konkursu, w tym pole wyboru „Zgadzam się z warunkami korzystania”.

Zaraz po przesłaniu zgłoszenia musi zostać zatwierdzony przez moderatora, a następnie pojawi się w konkursie. Nawiasem mówiąc, użytkownik może tworzyć konkursy na stronie frontowej(jest także moderowane przez administratora strony). Ale nie potrzebujemy tego w tym studium przypadku.

Oto jak wygląda strona My entries:

Moje wpisy

Jest to lista wpisów użytkownika z możliwością edycji dowolnego elementu i przejścia do strony wprowadzania. Wszystko jest proste i przejrzyste.

Aktywny konkurs na stronie frontowej

Wszystkie niezbędne dane są gotowe i możemy przeprowadzić konkurs i sprawić, że witryna będzie szeroko promowana. Oto jak wygląda aktywny konkurs:

Aktywny wpis z minutnikiem

Strona wpisu

Konwertowanie odwiedzających na użytkowników

Struktura została utworzona, wpisy zostały dodane i głosowanie zostało rozpoczęte. Teraz nadszedł czas, aby dodać różne ulepszenia, aby strona była bardziej przyjazna dla użytkownika.

Ponieważ tylko 3 zarejestrowanych użytkowników może głosować w trzech utworzonych przez nas konkursach, priorytetem jest teraz zapewnienie autoryzacji społecznej, aby umożliwić użytkownikom rejestrację / zalogowanie się do witryny za pomocą kilku kliknięć i głosowanie. bez nudnego standardowego procesu rejestracji z potwierdzeniem konta przez e-mail i tak dalej. Aby uzyskać taką funkcję, wymagane jest rozszerzenie strony trzeciej. Możesz zajrzeć do Akeeba SocialLogin lub Slogin i upewnić się, że ikony mediów społecznościowych pojawiły się w module logowania.

Zastąpmy teraz wiadomość „Nie masz uprawnień do głosowania” na niestandardową wiadomość, która ma połączenie z użytkownikiem, który najpierw zalogował się do witryny. Można to łatwo zrobić za pomocą zastąpienia języka Joomla.

Wiadomość „Nie masz pozwolenia na głosowanie” dla gości

Przejdź do Extensions > Languages > Overrides > New.

Spróbuj wyszukać wartość, aby uzyskać wymaganą stałą (COM_COMPETITION_VOTE_ERROR_NO_PERMISSIONS), ustaw nowe nadpisanie i zapisz. Teraz otrzymaliśmy nową wiadomość: „Aby zagłosować na wpis, zaloguj się na stronie za pomocą konta w mediach społecznościowych”

Zastąp stałą języka w Joomla

Nowa wiadomość została dostosowana przez Joomla override

Opcje głosowania

Możliwość ustawienia opcji głosowania zgodnie z wymaganiami konkursu jest bardzo ważnym momentem. Należy przejść do Options > Contest tab > Voting Options.

Tutaj możesz ustawić częstotliwość głosowania, maksymalną liczbę głosów na jedno zgłoszenie, które użytkownik może głosować na jedno zgłoszenie (np. Możliwość ponownego głosowania), różne parametry sprawdzania w celu zapewnienia ochrony przed nieuczciwym głosowaniem itd.Tradycyjnie te parametry można przesłonić w ustawieniach konkursu.

Aktywne zarządzanie konkursami

Cóż, wszystkie niezbędne zadania zostały wykonane, a głosowanie jest w toku. Jak wygląda proces zarządzania i moderowania konkursów? Na szczęście nie jest to trudne.

Wspomnieliśmy powyżej, że NorrCompetition może domyślnie wysyłać powiadomienia o nowych i zmienionych wpisach. Aby uzyskać taki wynik, należy dodać te opcje w ustawieniach globalnych.

Istnieje również lista oczekujących wpisów w panelu kontrolnym komponentu. Klikając na dowolny oczekujący element, przejdziemy do trybu edycji wpisu i zobaczymy tabelę porównawczą ze starą i zmienioną treścią. Jeśli wszystko jest w porządku, możemy opublikować wpis.

Oczekujące wpisy

Moderacja wprowadzonych zmian

Użytkownik może edytować wpis, edytując i zmieniając niektóre dane na froncie strony. Może to być coś w rodzaju obszaru tekstowego z opisem (nie zapomnij ustawić uprawnień pozwalających na edycję wpisu). W ten sposób wpis zostanie zablokowany i stanie się niedostępny w konkursie, dopóki nie zostanie sprawdzony przez administratora strony. Omówimy to bardziej szczegółowo.

Moje wpisy - strona

Zmieniony wpis na liście wpisów wygląda tak:

Wskaźnik zmienionych wpisów na liście wpisów

Pojawia się specjalna ikona, która identyfikuje wpis zmodyfikowany przez użytkownika.

Przejdź do edycji i zobaczymy tryb porównania podzielony na dwie części: lewa część składa się ze starej zawartości, a zmieniona treść jest wyświetlana po prawej stronie. Media i pola zmienione przez użytkownika są oznaczone żółtym kolorem. Moderator może również modyfikować pola.

Porównanie danych bieżących i zmienionych wpisów


Jeśli wszystko jest w porządku - po prostu ustaw parametr na Confirmed na dole strony i kliknij Zapisz. Ten wpis ponownie pojawił się w konkursie.

Dodatkowe powiadomienia

Dwa standardowe wydarzenia powiadomień pomagają administratorowi witryny z moderacją. Ale być może będziesz musiał powiadomić uczestnika o niektórych działaniach. Aby uzyskać taki wynik, powinniśmy zainstalować wtyczkę NorrCompetition Notifications, która jest dostępna jako podstawowy dodatek.

Wtyczka wysyła powiadomienia na e-mail o następujących działaniach:

  • Opublikowany wpis
  • Niepublikowany wpis
  • Wpis został zatwierdzony
  • Wpis został niezatwierdzony
  • Wpis został odrzucony (wysłany do kosza)
  • Wpis uzyskał głos (ktoś głosował na wpis)

Powiadomienia te w pełni pokrywają potrzeby użytkowników.

Ukończony konkurs. Wyniki do wyświetlenia.

Data zakończenia głosowania wygasła, a konkurs zmienił swój status na ukończony. W rezultacie użytkownicy nie mają już możliwości głosowania, a układ listy wpisów uległ zmianie.

Status Grand Prix.

Termin Grand Prix (z francuskiego) oznacza główną nagrodę przyznaną zwycięzcy konkursu lub w konkursie.
Komponent ma na celu przypisanie statusu Grand Prix do jednego wpisu tylko na konkurs. Pomimo wyników, wpis ze statusem Grand Prix będzie zawsze wyświetlany jako pierwszy.

Wpis ze statusem Grand Prix

W rezultacie administrator witryny może przypisać status Grand Prix do wpisu zgodnie z sympatiami redakcji lub członków jury.

Grupowanie zwycięzców według pól niestandardowych

Fajnie jest podsumować i zobaczyć listę wpisów od najwyższej oceny do najniższej, ale ... W zależności od konkursu może być konieczne grupowanie zwycięzców według pól. Na przykład, aby pogrupować wpisy według miasta lub wieku. Możesz wyświetlić 3 zwycięzców z Nowego Jorku, poniżej 3 zwycięzców z Los Angeles itp. Miasto jest polem, które dodaliśmy wcześniej, a NorrCompetition może sortować wyniki przy użyciu opisanej metody.

Aby osiągnąć taki wynik, zmień wymagany contest> Layout options i znajdź parametry wymienione w nagłówku Completed options:

Zakończone opcje konkursowe

Entries per result - liczba zgłoszeń z najwyższą oceną, które są wyświetlane w ukończonym konkursie. Tradycyjnie ta wartość wynosi 3 (można ją zmienić), ale wszystkie inne wpisy są wyświetlane poniżej.

Grouping field - wybierz pole, które będzie używane do grupowania wpisów po zakończeniu konkursu. To powinno być miasto lub klub zgodnie z naszym przykładem strony.

Enries per field - ten parametr zostanie opisany poniżej. Ustawmy go na 3.

Zwycięzcy wyświetlający w następującym schemacie:

Zwycięzca ze statusem Grand Prix (jeśli jakikolwiek wpis ma taki status) ma najwyższy priorytet i wizualnie różni się od innych. Poniżej widzimy zwycięzców niezależnie od pola. Ale jeśli wybrano grupowanie według pól, zobaczymy listę zwycięzców według wartości pobranych z pola i schodząco w dół. Jeśli grupowanie nie zostanie wybrane, wyświetlone zostaną wszystkie wpisy.

Zwycięzcy w zakończonym konkursie pogrupowani według pól


Inne funkcje komponentu

Czy są jakieś inne interesujące funkcje lub sztuczki?

Treści wielojęzyczne. Komponent zapewnia treść wielojęzyczną. Możesz tłumaczyć tytuły konkursów, kategorii i pól, a także opis Grand Prix. Dane wpisów nie mogą być tłumaczone, ponieważ w rzeczywistej sytuacji utrudni to proces przesyłania ich użytkownikom końcowym, którzy nie dbają o lokowanie ich treści w innych dostępnych językach.

Zarabianie. Możesz zajrzeć do wtyczki AUP dla NorrCompetition - korzystając z tych reguł możesz przypisać wyniki AUP dla wykonywanych czynności i ustawić limity. Na przykład. przydzielić -1 punkt za głosowanie. Użytkownik powinien kupić wyniki do głosowania na zgłoszenia. Może być również wymagana wtyczka do płatności dla AUP.

Alternatywny sposób zarabiania. Ustaw uprawnienia NorrCompetition umożliwiając głosowanie określonym grupom użytkowników, a tylko użytkownicy tych grup będą mogli wykonywać akcje takie jak głosowanie. Wtedy będziemy potrzebować rozszerzenia dla subskrypcji Joomla. Otwiera to szeroki zakres możliwości zarabiania - możesz utworzyć kilka planów cenowych na określony czas (5 dni, 2 tygodnie, 3 miesiące itd.). Po udanej płatności użytkownik zostanie przypisany do określonej grupy użytkowników (którą już skonfigurowaliśmy w NorrCompetition). Użytkownik będzie musiał głosować na zgłoszenia, przesyłać zgłoszenia itp. Po wygaśnięciu subskrypcji użytkownik zostanie ponownie przypisany do zarejestrowanej grupy użytkowników i musi ponownie kupić subskrypcję.

Podsumowanie

Funkcjonalność NorrCompetition jest wystarczająco szeroka i nadaje się do organizowania różnych konkursów i głosowania. Co więcej, elastyczne opcje pozwalają dostosować komponent do własnych potrzeb.

Komponent ma przyjazny interfejs użytkownika i zawiera różne motywy - łatwo zastąpić motyw za pomocą szablonu Joomla. Kod jest czysty i w 100% natywny dla Joomla, możesz także włączyć komentarze, niektóre funkcje mogą być dołączane przez wtyczki. Jeśli jesteś programistą, możesz utworzyć własną wtyczkę za pomocą komponentowego API i obszernej dokumentacji.

Powodzenia w budowaniu konkursów za pomocą NorrCompetition!