Jak zainstalować komponent, moduł lub dodatek do Joomla?

Instalacja rozszerzeń w Joomla to prosty proces, który wygląda identycznie w przypadku komponentu, modułu, czy dodatku.

Instalacja rozszerzeń w Joomla 3

Zaloguj się do zaplecza strony internetowej w Joomla 3, a następnie z górnego menu nawigacyjnego wybierz Rozszerzenia -> Instalacja.

Instalacja rozszerzenia w Joomla 3

Wybierz zakładkę "Instaluj z pakietu". Paczkę z wybranym rozszerzeniem możesz przeciągnąć ręcznie do obszaru zaznaczonego na obrazku powyżej lub z tego samego obszaru wybrać opcję "lub przeglądaj, aby wybrać plik". Po naciśnięciu tego przycisku będziesz mógł wybrać paczkę z rozszerzeniem z wybranej przez Ciebie lokacji na dysku.

Po zakończonej instalacji powinieneś zobaczyć taki komunikat:

Udana instalacja Joomla 3

Zainstalowane rozszerzenie Joomla znajdziesz na liście pod pozycją Komponenty w górnym menu, moduł w Rozszerzenia -> Moduły, a dodatek w Rozszerzenia -> Dodatki.

Instalacja rozszerzeń w Joomla 4

Zaloguj się do zaplecza strony internetowej w Joomla 4, a następnie z menu po lewej stronie wybierz "System"a następnie z pola "Install" wybierz "Extensions."

Rozszerzenia w Joomla 4

Pojawi się widok, w którym będziesz mógł wgrać wybraną paczkę z rozszerzeniem dla Joomla 4.

Wybierz zakładkę "Upload package file". Paczkę z wybranym rozszerzeniem możesz przeciągnąć ręcznie do obszaru zaznaczonego na obrazku powyżej lub z tego samego obszaru wybrać opcję "or browse for file". Po naciśnięciu tego przycisku będziesz mógł wybrać paczkę z rozszerzeniem z wybranej przez Ciebie lokacji na dysku.

Wgranie rozszerzenia w Joomla 4

Po zakończonej instalacji powinieneś zobaczyć taki komunikat:

Udana instalacja Joomla 4

Zainstalowane rozszerzenie Joomla znajdziesz przechodząć do opcji "System", a w obszarze "Manage" klikając opcję "Extensions" - po jej wciśnieciu pojawi się lista zainstalowanych rozszerzeń dla tej instalacji Joomla 4.

Zarządzanie zainstalowanymi rozszerzeniami

Dowiedz się więcej o Joomla 4

15 lat doświadczeń z Joomla! CMS

Stwórz a nami własną strone internetową
używajcąc naszych elastycznych szablonów dla Joomla

INDICO S.C.

ul. Przyjaźni 9, 84-215 Gowino, registered in Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnosci Gospodarczej
NIP/VATID: PL5882424318

Copyright © 2009-2021 Joomla-Monster.com All rights reserved.

Joomla-Monster.com and this site is not affiliated with or endorsed by The Joomla! Project™. Any products and services provided through this site are not supported or warrantied by The Joomla! Project or Open Source Matters, Inc. Use of the Joomla!® name, symbol, logo and related trademarks is permitted under a limited license granted by Open Source Matters, Inc.