Skip to main content

Zezwolenie na otrzymywanie wiadomości z DJ-Messages

Aby użytkownik otrzymywał wiadomości, musi zezwolić na to podczas rejestracji / edycji profilu.

Jako administrator strony, możesz ustawić domyślną akceptację na otrzymywanie wiadomości.

Aby to zrobić, musisz przejść do Extensions > Plugins i przejść do dodatku System - DJ-Messages

Dodatek System - DJ-Messages

system-plugin-messages-joomla-backend

Przełącz opcję “Accept messages“ oraz “Public profiles“ aby użytkownicy :

 • otrzymywali wiadomości na swoją skrzynkę.
 • aby mogli zobaczyć profile innych użytkowników na stronie w celu komunikacji.

accept-messages-button

Dodatkowo, każdy z użytkowników z poziomu front-endu, podczas tworzenia konta lub edycji profilu jest w stanie zmienić te ustawienia dla swojego konta.

account-settings-profile

Oczywiście administrator w panelu zarządzania użytkownikami, jest również w stanie zmienić te wartości dla danego użytkownika w polu edycji profilu.

Zakładka "basic settings"

basic-settings-messages-tab

Jak wysłać wiadomość z poziomu administratora do wszystkich użytkowników na stronie?

Przykład:

Jesteś założycielem klubu miłośników wędkarstwa, który jak co roku zorganizował zjazd dla wszystkich członków zrzeszenia, lecz z przyczyn niezależnych od Ciebie, niestety organizacja tego wydarzenia jest niemożliwa. W takim przypadku wykorzystując dodatek DJ-Messages, możesz wysłać wiadomość do wszystkich zarejestrowanych użytkowników na Twojej stronie za pomocą kilku kliknięć. Dodatkowo w celu upewnienia się, czy wiadomość dotarła do wszystkich użytkowników, możesz sprawdzić czy dany użytkownik odczytał wysłana przez Ciebie wiadomość.

Korzystając z dodatku DJ-Messages, posiadasz możliwość aby wysłać wiadomość do wszystkich zarejestrowanych użytkowników na stronie, a następnie sprawdzić czy wiadomość została odczytana przez użytkownika.

Aby tego dokonać:

 • Przejdź do komponentu DJ-Messages i utwórz nową wiadomość

dj-messages-component-new 1

 

 • Podczas tworzenia nowej wiadomości, możesz wybrać grupy użytkowników do których chcesz adresować wiadomość. W polu Users groups przy wciśniętym klawiszu shift zaznacz pierwszą pozycję oraz ostatnią, dzięki czemu wybrane zostaną wszystkie grupy z listy.

private-messages-write

 • Jeśli wiadomość została poprawnie wysłana, otrzymasz informacje o każdej wysłanej wiadomości - osobno do każdego użytkownika.

information-about-each-message

Jeśli wiadomość zostanie odczytana przez danego użytkownika, pole “ Read “ zmieni swoją wartość na zieloną ikonkę.

green-icon-read-field

Możesz również zablokować użytkownikom możliwość oznaczenia wiadomości jako przeczytaną/nieprzeczytaną, przeczytaj o tym więcej w artykule o ACL w DJ-Messages.

Wysyłanie wiadomości tylko dla poszczególnych grup użytkowników

Jeśli nie chcesz wysłać wiadomości do wszystkich, ale tylko do danej grupy użytkowników w wystarczy, że w kroku 2, zamiast wybierać wszystkie grupy za pomocą klawisza shift, wybierzesz tylko te, które Ciebie interesują za pomocą klawisza ALT i kliknięciu w wybrane grupy.

Funkcjonalność ta bardzo może się przydać na przykład w następujących warunkach :

Przypadek 2:

Na stronie szkolnej, dyrektor chce wysłać powiadomienie do wszystkich nauczycieli i bibliotekarek, o informacjach, które powinni przekazać swoim podopiecznym. W takim przypadku wystarczyłoby, aby administrator utworzył dwie grupy użytkowników w Joomla i podczas rejestracji, przypisywał je do odpowiedniej grupy.

Załóżmy, że mamy grupy:

 • Nauczyciele
 • Biblioterkarki
 • Uczniowie
 • Rodzicie

W takim przypadku dyrektor szkoły,który posiada role administratora bez najmniejszego problemu, może adresować różne wiadomości do poszczególnych osób, wykorzystując systemowe grupy użytkowników.

Korzystając z dodatku DJ-Messages, posiadasz możliwość aby wysłać wiadomość do wybranych grup użytkowników Joomla!

send-a-message-chosen-group

Tworzenie list odbiorców przez użytkowników

Zarówno administrator jak i użytkownicy mogą tworzyć własne listy odbiorców lub korzystać z predefiniowanych przez właściciela strony.

Przykład:

Załóżmy,że prowadzisz szkolną stronę internetową, dzięki zastosowaniu tej opcji, w łatwy sposób możesz umożliwić użytkownikom tworzenie swoich własnych list użytkowników, bądź skorzystania z predefiniowanych utworzonych przez administratora.

Dzięki temu, np.: nauczyciel może stworzyć własne listy, dzięki którym z łatwością podzieli odbiorców na klasy czy też roczniki.

Zaś np.: dyrektor z łatwością będzie mógł wysłać osobne wiadomości dla polonistów, chemików, matematyków czy też historyków. Tworzenie list nie jest w żaden sposób ograniczone liczbowo, więc przy tworzeniu nowych, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Aby zezwolić użytkownikowi na tworzenie list użytkowników, należy przejść do Components > DJ-Messages > Options oraz w zakładce Permissions zezwolić danej grupie użytkowników na tworzenie, edytowanie i usuwanie.

dj-messages-permissions

Aby utworzyć listy predefiniowane przez administratora przejdź do Components > DJ-Messages > Lists > New

predefined-list

Aby lista była dostępna dla wszystkich użytkowników, przełącz opcję Public list na Yes.

Aby dodać użytkowników do listy, przejdź do drugiej zakładki i zacznij wpisywać nazwy użytkowników.

users-tab-info

Użytkownicy z poziomu front-endu również mogą tworzyć swoje własne listy użytkowników, które nie będą publiczne.

Jeśli skonfigurowałeś już poprawnie ACL, następnym krokiem jest opublikowanie widoku z tworzeniem list.

Aby to zrobić, musisz opublikować nową pozycję menu -> DJ-Messages -> Lists

dj-messages-lists-menu

Po opublikowanie takiej pozycji zalogowany użytkownik zobaczy następujący widok:

messages-menu-user-view

Aby użytkownik utworzył własną listę, wystarczy,że naciśnie przycisk “Create”, a następnie doda wszystkie informacje oraz użytkowników analogicznie tak samo jak w przypadku dodawania listy przez administratora.

create-new-list-form

Jeśli lista użytkowników została wykonana poprawnie, przy następnym tworzeniu wiadomości, użytkowników zobaczy spis utworzonych list.

Instalacja DJ-Chat

Instrukcja instalacji

Pobierz paczke pkg_djchat_1.0, składając zamówienie na naszej stronie za 0zł!

Rozpakuj ja na swoim komputerze i zainstaluj:

 1. Com_djchat
 2. Mod_djchatlistener
 3. Plg_djclassifieds_djchat 3.

Po pomyślnym zainstalowaniu, możesz przejść do Components > DJ-Chat

DJ-Chat joomla

Następnie przejdź do "DJ-Chat Options" i zmień uprawienia (Permissions) - Chat with others dla grupy Zarejestrowani użytkownicy, aby zalogowali użytkownicy mogli się ze sobą komunikować.

W kolejnym etapie musisz przejść do Extensions > Plugins, wyszukać plugin o nazwie "DJ-Classifieds - DJ-Chat" i go opublikować.

Aby opublikować czat tylko na wybranych pozycjach menu, np.: wtedy gdy nie chcesz, aby czat wyświetlał się na głównej stronie. Musisz opublikować moduł "DJ-Chat listener" na wybranych menu itemach, natomiast do wyświetlenia modułu proponujemy użyć pozycji "Debug"

DJ-Chat module

Dzięki temu czat zawsze będzie widoczny na tych stronach.

DJ-Messages - prywatne wiadomości w Joomla

prywatne wiadomosci joomla

DJ-Messages jest to łatwy w konfiguracji system prywatnych wiadomości - Joomla PMS (Private Messaging System), który pozwala użytkownikom strony komunikować się ze sobą za pomocą prostego rozwiązania skrzynki nadawczej / skrzynki odbiorczej. Jest również zintegrowany z dodatkiem DJ-Classifieds .

Ideą tego dodatku jest zapewnienie właścicielom witryn opartych na Joomla prostego systemu do zarządzania wewnętrzną komunikacją dla użytkowników. Został zaprojektowany z myślą o łatwym dostosowaniu i umożliwieniu integracji z innymi komponentami (w zestawie znajduje się integracja DJ-Classifieds).


Instalacja DJ-Messages

Pobierz i zainstaluj DJ-Messages z sekcji download. Instalujesz paczkę jak każdy inny dodatek dla Joomla.


Ustawienia komponentu DJ-Messages

Otwórz komponent przechodząc do Komponenty -> DJ-Messages i kliknij “opcje” w górnym prawym rogu.

Globalne ustawienia

ustawienia komponentu

Ustaw opcję Powiadom administratora na “Tak“ i wybierz użytkownika, który będzie otrzymywać powiadomienia o każdej rozmowie przeprowadzonej przez użytkowników witryny.

Uprawnienia

Ważne: musisz ustawić uprawnienia dla zarejestrowanych użytkowników, aby mogli zarządzać wiadomościami ze skrzynką odbiorczą / nadawczą.

Tak powinno wyglądać ustawienie (możesz również zmienić je zgodnie z potrzebą i zezwolić na komunikację dla określonych grup użytkowników, lub na przykład pozwolić na wysyłanie załączników tylko dla określonej grupy użytkowników Joomla). Na potrzeby tego samouczka ustawimy wszystkie trzy ustawienia na "Zezwalaj". Twoje ustawienia powinny wyglądać tak:

dj-messages-pozwolenia


Moduł DJ-Messages Users

Ten moduł wyświetla użytkowników, którzy są gotowi akceptować wiadomości od innych użytkowników. Widoczność użytkownika w tym module zależy od ustawień ustawionych przez użytkowników w ich profilu.

Zaplecze modułu DJ-Messages Users:

users module backend

 • Limit listy: ilu użytkowników będzie wyświetlanych w module, domyślnie ustawiona liczba na 10
 • Sortuj według: Wybierz kolejność wyświetlania użytkowników. Dostępne opcje: Nazwa, Nazwa użytkownika, ID, Data rejestracji (wszystkie opcje można ustawić jako malejące lub rosnące)
 • Wybierz pozycję, w której moduł będzie wyświetlany
 • Przypisz moduł do pozycji menu, które chcesz wyświetlić

Strona frontowa modułu DJ-Messages Users:

strona frontowa modułu

Moduł wyświetla listę wszystkich użytkowników, którzy zgodzili się na umieszczenie (każdy użytkownik może zmienić to ustawienie w swoich ustawieniach profilu).

Istnieje również paginacja AJAX, jeśli na liście jest więcej użytkowników, ustawionych w administracji modułu. 


Moduł powiadomień DJ-Messages (DJ-Messages Notifications)

Ten moduł wyświetla powiadomienia skrzynki odbiorczej dla użytkowników. Gdy nowa wiadomość lub wiadomości są dostępne w skrzynce odbiorczej, użytkownik zobaczy informacje na jej temat w tym module.

Zaplecze modułu DJ-Messages Notifications:

zaplecze modulu djmessages powiadomienia

Dostępne opcje:

 1. Pokaż ikonę: umożliwia wyświetlenie ikony powiadomienia
 2. Ikona obrazu: Możesz ustawić obraz jako ikonę
 3. Ikona klasy: lub użyj specjalnej klasy, na przykład klasy Awesome klasy lub Glif ikony
 4. Załaduj czcionkę Awesome font: możesz włączyć ładowanie arkusza stylów z czcionką awesome font, jeśli Twój szablon go jeszcze nie ma
 5. Wiadomość: wybierz, czy chcesz wyświetlić wiadomość, czy tylko liczbę nieprzeczytanych wiadomości
 6. Pokaż przycisk inputbox: Wybierz, czy chcesz wyświetlić przycisk

Widok modułu od frontu wygląda następująco (4 przykłady ustawień):

modul powiadomien2

Wiadomość jest oznaczona jako "Nowa" tak długo, jak długo nie została przeczytana przez użytkownika. Po przeczytaniu wiadomości nie jest już oznaczana jako "Nowa". Administrator w sekcji zaplecza komponentu może również sprawdzić, czy wiadomość została przeczytana czy nie.

Po kliknięciu przycisku "Skrzynka odbiorcza" użytkownik zostanie przekierowany do Skrzynki odbiorczej wiadomości DJ-Messages.


Wyświetlanie wiadomości w Twojej witrynie

Możesz wyświetlić link do skrzynki odbiorczej DJ-Messages dodając ją do dowolnego menu.

Po prostu utwórz nowy element menu w menu Joomla i wybierz DJ-Messages -> Wiadomości jako typ.

menu djmessages


Wtyczka System DJ-Messages (plugin)

Ta wtyczka jest odpowiedzialna za zarządzanie użytkownikami i wiadomościami. Przejdź do Extensions -> Plugins i znajdź wtyczkę System - DJ-Messages i otwórz ją.

opcje wtyczki system dj messages

Opcje:

1. Pokaż na stronie frontowej: Wyświetla dodatkowe parametry na formularzu profilu frontowego

Po ustawieniu tego ustawienia na "Tak" użytkownicy zobaczą te parametry w swoim profilu. Każdy użytkownik może zmienić to ustawienie w dowolnym momencie:

wiadomosci w profilu uzytkownika2. Pokaż przy rejestracji: Wyświetla dodatkowe parametry w formularzu rejestracyjnym

Kiedy to ustawienie jest ustawione na "Tak", użytkownik zobaczy takie samo ustawienie jak na powyższym zrzucie ekranu podczas rejestracji na stronie Joomla.

 • Pokaż w ustawieniach: wyświetla dodatkowe parametry, które można zmienić w panelu ustawień komunikatów DJ-Messages.
 • Zaakceptuj wiadomości: Wybierz, czy użytkownicy mają domyślnie odbierać wiadomości z wewnętrznego systemu przesyłania wiadomości
 • Profile publiczne: Wybierz profile które powinny być domyślnie widoczne dla innych

Jeśli będą ustawione na Tak, wszyscy użytkownicy będą domyślnie widoczni w module DJ-Messages Users (Przeczytaj o tym poniżej).

Ta wtyczka działa z domyślną rejestracją i profilami w Joomla, oraz z rejestracją i profilem DJ-Classifieds.


Jak zintegrować DJ-Messages z komponentem DJ-Classifieds

Podstawową funkcjonalnością DJ-Messages jest możliwość wysyłania prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami w Joomla, ale dzięki wtyczkom możesz z łatwością zintegrować dodatek z innymi komponentami. Dobrym przykładem jest integracja DJ-Classifieds.

Włącz i skonfiguruj wtyczki

Wtyczki do integracji DJ-Classifieds są dołączone do pakietu DJ-Messages. Po instalacji DJ-Messages, przejdź do Extensions -> Plugins i poszukaj następujących wtyczek:

 • DJ-Classifieds - DJ-Messages integration
 • DJ-Messages - DJ-Classifieds

Upewnij się, że obie są włączone.

wtyczki integracyjne

Wtyczka DJ-Messages - DJ-Classifieds ma dodatkowe ustawienia, przyjrzyjmy się im bliżej:

widok wtyczki djmessages djcf

Wyświetl link do profilu - wybierz, czy link do profilu użytkownika ma być wyświetlany na liście wiadomości

Wyświetl pola - wybierz dodatkowe pola z kategorii DJ-Classifieds, które mogą być wyświetlane na liście wiadomości

Oba ustawienia są dostępne dla front-end i back-end. Oznacza to, że możesz je włączyć dla panelu administracyjnego i / lub z przodu witryny.

Jak działa integracja?

DJ-Classifieds umożliwia użytkownikom kontaktowanie się z ogłoszeniodawcą za pomocą formularza kontaktowego na stronie pojedynczego ogłoszenia. Domyślnie wiadomość przychodzi na adres e-mail ogłoszeniodawcy, a dalsza rozmowa odbywa się za pośrednictwem poczty e-mail.

Korzystając z integracji DJ-Messages, wszystkie wiadomości wysłane przez formularz "Skontaktuj się z tym ogłoszeniodawcą" będą wysyłane za pośrednictwem systemu PMS DJ-Messages.

wiadomosc od frontu

Oto kilka przykładowych wiadomości na temat ogłoszeń drobnych w skrzynce odbiorczej użytkownika:

lista wiadomosci

 


W jaki sposób administrator może zarządzać komponentem DJ-Messages?

Czym w komponencie może zarządzać administrator:

Wiadomości

wiadomsci w djmessages

Każda pozycja w panelu administratora Joomla komponentu DJ-Messages posiada informacje:

 • O czym był temat wiadomości
 • Kto wysłał go do kogo
 • czy wiadomość została już przeczytana
 • czas komunikacji (wysłany / przeczytany)
 • Identyfikator wiadomości

Kiedy administrator kliknie wiadomość, może zobaczyć pełny tekst wiadomości, załącznik (jeśli był), a także może bezpośrednio odpowiedzieć na tę wiadomość.

widok prywatnych wiadomosci


Szablony e-mail

Widok ten pozwala administratorowi zmienić szablony powiadomień e-mail, aby dopasować je do tonu witryny.

szablony djmessages

Dostępne znaczniki, które mogą być używane w szablonach wiadomości e-mail, to:

[[recipient_name]]

[[sender_name]]

[[message]]


Użytkownicy

Administrator strony może zarządzać użytkownikami.

lista userów

W tym widoku administrator może zobaczyć wszystkich użytkowników witryny i zarządzać ich statusami (tak samo, jak użytkownicy mogą zarządzać samodzielnie w swoich profilach, jeśli wtyczka została ustawiona zgodnie z opisem). Administrator może zablokować użytkownika w systemie Messaging lub wyłączyć publiczną widoczność użytkownika w module Użytkownicy. 


Jak użytkownik może zarządzać wiadomościami

Kiedy wiadomość zostanie wysłana do użytkownika, zostanie powiadomiony na dwa sposoby o tym fakcie. Przez wskazanie w module i za pomocą wiadomości e-mail (szablony e-maili mogą być zarządzane w sekcji komponentu).

Skrzynka odbiorcza wygląda następująco:

skrzynka odbiorcza

Sekcja 1: tutaj użytkownik może wybrać "pola".

 • Skrzynka odbiorcza - przechowuje odebrane wiadomości
 • Wysłane - przechowuje wysłane wiadomości
 • Archiwum - miejsce przechowywania zarchiwizowanych wiadomości
 • Kosz - wiadomości w koszu

Sekcja 2: ta sekcja jest odpowiedzialna za działania w wiadomościach. Każdą wiadomość można sprawdzić za pomocą pola wyboru. Wszystkie wiadomości można również sprawdzić od razu po kliknięciu pola wyboru nad wszystkimi wiadomościami. Dostępne akcje:

 • Oznacz przeczytane
 • Zaznacz jako nieprzeczytane
 • archiwum
 • śmieci
 • odśwież

Wiadomości można również sortować według:

 • Przedmiot
 • Nazwa
 • data

Sekcja 3: wyszukiwanie i źródło wiadomości. Jeśli wiadomość została wysłana przez integrację DJ-Classifieds (z formularza "Skontaktuj się z tym ogłoszeniodawcą"), użytkownik może filtrować tylko te wiadomości. Ta funkcja jest przygotowana na więcej źródeł, które zostaną dodane w przyszłości.

Sekcja 4: Lista wiadomości. Każda wiadomość zawiera nazwę nadawcy, temat (tytuł) i samą wiadomość oraz datę wysłania.

Wiadomości

Po otwarciu wiadomości przez kliknięcie na nią wyświetlane są pełne informacje o wiadomości wraz z formularzem odpowiedzi:

napisz wiadomosc

Po udzieleniu odpowiedzi nowa wiadomość jest tworzona dla użytkownika, który wysłał oryginalną wiadomość.


Powiadomienia e-mail

Gdy użytkownik otrzyma wiadomość w wiadomościach DJ-Messages, wysyłane jest również powiadomienie e-mail.

widok wiadomosci

Szablonami wiadomości e-mail można zarządzać w Komponenty -> Wiadomości-DJ -> Szablony.

Administrator może na przykład nie używać znacznika [[message]] i nie uwzględniać tekstu wiadomości w powiadomieniu e-mail. Dzięki temu użytkownik częściej odwiedzi witrynę, aby ją przeczytać. 

 


Zakup licencji DJ-Messages

DJ-Messages można kupić na stronie DJ-Extensions (można płacic w złotówkach, wystawiamy też polskie faktury). Dostępne są plany 3, 6 oraz 12 miesięczne w cenach odpowiednio $26, $29 i $49.

Każdy plan zawiera bezterminową licencję na używanie i w zależności od wybranej opcji czasowej - przez ten czas - wsparcie techniczne oraz dostęp do aktualizacji i sekcji pobierania.

Kup teraz

Jeśli potrzebujesz zintegrować DJ-Messages z innym dodatkiem, lub zmodyfikować jego działanie do potrzeb swojej witryny - skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów. 

Wyślij wiadomość